Jak to się mówi

Języki. Podróże. Edukacja.

Szukaj
Close this search box.
Kanały youtube do nauki hiszpańskiego
Hiszpański,  Języki

Kanały YouTube do nauki hiszpańskiego – TOP 10

Dzisiejsze możliwości technologiczne i rozwój social media pozwalają nam na kontakt z autentycznym językiem bez wychodzenia z domu. Mimo że mamy do dyspozycji tak wiele treści, a może właśnie ze względu na ich ogrom, trudno jest czasami dotrzeć do tych wartościowych. W przeciągu ostatnich kilku miesięcy udało mi się zebrać kanały YouTube świetnie nadające się do nauki hiszpańskiego. Z nimi można osłuchiwać się z językiem hiszpańskim, uczyć się nowych słówek, a jednocześnie dostarczać sobie rozrywki i wiedzy o świecie. Znajdziesz tu kanały zarówno w wariancie hiszpańskim z Hiszpanii, jak i z Południowej Ameryki. Wiele kanałów ma opcje ustawienia napisów po angielsku lub hiszpańsku, co ułatwi oglądanie, jeżeli dopiero rozpoczynacie swoją przygodę z hiszpańskim.


Jakie są kanały YouTube do nauki hiszpańskiego?


Easy Spanish

Poziom: podstawowy i średniozaawansowany 

kraj: kraje Ameryki Łacińskiej oraz Hiszpania

Wyjątkowy kanał do nauki hiszpańskiego. Kanał opiera się na wywiadach przeprowadzanych z przypadkowymi osobami na ulicy. Każdy filmik opatrzony jest napisami po angielsku i hiszpańsku. Znajdziesz tu dużo kolokwialnych wyrażeń i tematy zaczerpnięte z życia codziennego. Nawet jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z hiszpańskim, Easy Spanish pomoże Ci osłuchać się z językiem i podłapać podstawowe słownictwo.


SGEL ELE Español para extranjeros

Poziom: podstawowy i średniozaawansowany

Kraj: Hiszpania i Południowa Ameryka

Ten kanał często wykorzystuję na zajęciach z uczniami. Znajdziecie tutaj krótkie odcinki “seriali” stworzonych z myślą o osobach uczących się hiszpańskiego. Niestety daleko im do produkcji Netflixa i większość z nich jest nieco przestarzała. Mimo to świetnie sprawdzają się na początku nauki. Tempo mówienia, a także użyte struktury są dopasowane do potrzeb osób, które niedawno rozpoczęły przygodę z hiszpańskim.


Spanish after hours

Poziom: podstawowy i średniozaawansowany

Kraj: Hiszpania

Konto Laury oferuje naukę hiszpańskiego w luźny, żartobliwy sposób. Jeśli humor Laury będzie Ci leżał, zapewniam Cię, że to konto stanie się jednym z Twoich ulubionych. Sama Laura pisze: “Określenie nauczyciel wywołuje u mnie ciarki. Nie nazywaj mnie tak. Zamiast tego pomyśl o mnie jak o Twojej hiszpańskiej kumpeli”. Tak właśnie człowiek się czuje oglądając jej filmiki


Spanish Playground

Poziom: podstawowy i średniozaawansowany

Kraj: Południowa Ameryka

Tym razem propozycja hiszpańskiego z Południowej Ameryki. Kanał oferuje konwersacje na codzienne tematy. Ich tempo i trudność są dostosowane do uczniów na początkowym etapie nauki. Warto od początku nauki zaznajomić się z bogactwem hiszpańskojęzycznego świata. Znajdą się zapewne wśród nas miłośnicy zarówno akcentów z Półwyspu, jak i akcentów z Ameryki Łacińskiej. Jeśli jesteś na początku nauki, koniecznie zajrzyj na kanał Spanish Playground i porównaj wymowę z jednym z kanałów z Półwyspu. Która odmiana hiszpańskiego bardziej Ci leży?


Español con Juan

Poziom: podstawowy i średniozaawansowany

Kraj: Hiszpania

Juan jest bardzo charyzmatyczny i ciekawie opowiada zarówno o wyrażeniach po hiszpańsku, jak i o gramatyce. Mówi wolno, wyraźnie i z poczuciem humoru. Często powtarza słówka w obrębie wypowiedzi, zmuszając Cię do wyłapania znaczenia z kontekstu.


María Español

Poziom: średniozaawansowany i zaawansowany

Kraj: Hiszpania

Filmiki Marii obejmują cały wachlarz tematów. María tłumaczy zagadnienia gramatyczne, uczy codziennych powiedzeń i przysłów, a także przybliża kulturę Hiszpanii. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Poniżej podsyłam wideo z 20 zdaniami, które przydadzą Ci się w restauracji podczas wakacji w Hiszpanii.


Spanish with Vicente

Poziom: średniozaawansowany i zaawansowany

Kraj: Hiszpania

Kanał Vicente to prawdziwa kopalnia wiedzy. Vicente to nauczyciel z Malagi, który w kreatywny i zabawny sposób wyjaśnia zagadnienia gramatyczne, a także tłumaczy kolokwializmy używane na co dzień w Hiszpanii. Poniżej podsyłam wideo, w którym Vicente analizuje wywiad z Alba Flores, którą możesz znać z Casa de Papel. Poznasz przydatne wyrażenia kolokwialne i autentyczny sposób wymowy.


RTVE

Poziom: średniozaawansowany i zaawansowany

Kraj: Hiszpania

RTVE to kanał hiszpańskiej telewizji. Świetne źródło do osłuchiwania się z autentycznym językiem, a także źródło wiedzy kulturalno-politycznej. Na początku zrozumienie dziennikarskiego języka może przysporzyć nieco trudności, jednak z czasem zauważysz, że wiele wyrażeń i struktur się powtarza. Dla bardziej początkujących uczniów może to być też świetna okazja do osłuchania się z językiem i wymową, nawet jeśli początkowo niewiele się z tego rozumie.


Luisito comunica

Poziom: średniozaawansowany

Kraj: Meksyk

Lusito to niezwykle popularny youtuber, którego sukces wynika z umiejętnej syntezy treści rozrywkowych z vlogami podróżniczymi. Luis kręci filmy na całym świecie i przeplata je z bardziej przypadkowymi lajfstajlowymi vlogami. Polecam jego vlogi z podróży. Dobry humor Luisa jest zaraźliwy, a do tego można się od niego czegoś nauczyć. Luis opowiada o kraju, mieszkańcach i daje często kontekst historyczny. Co prawda, słownictwo może być trochę bardziej zaawansowane, ale Luis wypowiada się w sposób wyraźny i w przystępnym dla ucha tempie. 


Erre que ELE

Poziom: średniozaawansowany i zaawansowany

Kraj: Hiszpania

Lucía uczy autentycznego języka używanego na co dzień przez Hiszpanów. Poznasz dzięki niej wiele codziennych, kolokwialnych wyrażeń i typowych, hiszpańskich powiedzeń. Szczególnie lubię jej widea dotyczące wymowy, bo Lucía daje świetne rady, jak brzmieć bardziej naturalnie i jak poprawie wymawiać dźwięki.

To już wszystkie kanały YouTube do nauki hiszpańskiego na dzisiaj. Mam nadzieję, że znalazłaś/eś coś dla siebie i dźwięki hiszpańskiego będą roznosić się dziś po Twoim mieszkaniach. Zajrzyj też do wpisu o serialach, które pomogą ci w nauce hiszpańskiego. ¡Hasta la próxima!


hiszpański online zajęcia

Zapraszam na zajęcia z hiszpańskiego indywidualne oraz grupowe. Zajrzyj TUTAJ, żeby dowiedzieć się więcej oraz przeczytać opinie uczniów. Żegnamy blokady językowe i otwieramy się na komunikację. Pokażę Ci, że nauka języków to puro placer. Zapraszam Cię również do pobrania darmowego Przewodnika – „Hiszpański w 6 krokach”, gdzie znajdziesz wskazówki oraz polecenia hiszpańskojęzycznych, darmowych treści.

Photo by CardMapr.nl on Unsplash

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zwierzenia Cyfrowej Nomadki - ebook hiszpańsko polski

PREMIERA • Pobierz darmowy rozdział🎁

Pierwszy taki ebook po hiszpańsku!