Języki. Podróże. Edukacja.

Kanały YouTube do nauki hiszpańskiego
Hiszpański,  Języki

Kanały YouTube do nauki hiszpańskiego

Dzisiejsze możliwości technologiczne i rozwój social media pozwalają nam na kontakt z autentycznym językiem bez wychodzenia z domu. Mimo że mamy do dyspozycji tak wiele treści, a może właśnie ze względu na ich ogrom, trudno jest czasami dotrzeć do tych wartościowych. W przeciągu ostatnich kilku miesięcy udało mi się zebrać kanały YouTube świetnie nadające się do nauki hiszpańskiego. Z nimi można osłuchiwać się z językiem hiszpańskim, uczyć się nowych słówek, a jednocześnie dostarczać sobie rozrywki i wiedzy o świecie. Większość kanałów to produkcje latynoamerykańskie, bo w porównaniu z tymi hiszpańskimi, oferują trochę wolniejsze tempo i wyraźniejszy akcent, ale pojawi się też propozycja z Hiszpanii. Wiele kanałów ma opcje ustawienia napisów po angielsku lub hiszpańsku, co ułatwi oglądanie, jeżeli dopiero rozpoczynacie swoją przygodę z hiszpańskim.


Jakie są kanały YouTube do nauki hiszpańskiego?


Easy Spanish – początkujący – średniozaawansowany 

kraj: Meksyk

Wyjątkowy kanał do nauki hiszpańskiego. Kanał opiera się na wywiadach przeprowadzanych z przypadkowymi osobami na ulicach Meksyku i każdy filmik opatrzony jest napisami po angielsku i hiszpańsku. Znajdziecie tu dużo kolokwialnych wyrażeń i tematy zaczerpnięte z życia codziennego. Nawet jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z hiszpańskim, Easy Spanish pomoże wam osłuchać się z językiem i podłapać podstawowe słownictwo. Moja propozycja na dziś to meksykańskie tradycje i rola kobiet w Meksyku.


Me llamo Nathan – średniozaawansowany

Kraj: Argentyna 

Nathaniel Drew pochodzi z Ameryki Północnej, ale ma korzenie w Argentynie i to właśnie fascynacja tym krajem zrodziła kanał “Me llamo Nathan”. Nathan nie jest native speakerem i może właśnie dlatego jest to kolejny idealny kanał do osłuchania się z hiszpańskim i poznania bardzo charakterystycznego akcentu z Argentyny. Nathan opowiada o kraju, o ludziach, a także o tym, jak nauczył się języka. Trzeba przyznać, że jest świetnym storyteller, a jego filmiki są przemyślane. 

Z całego serca polecam jego kanał po angielsku, gdzie Nathan kwestionuje sposób życia do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni i szuka drogi do spokoju ducha i produktywności.


Dustin Luke – średniozaawansowany 

Kraj: Argentyna

Kolejny Amerykanin, który opanował hiszpański do perfekcji i na swoim kanale dzieli się miłością do kraju, który zamieszkuje, czyli Argentyny. Oprócz tego, porusza tematy lajfstajlowe, opowiada o podróżach i o tym, jak nauczył się hiszpańskiego. Jest możliwość ustawienia sobie napisów po angielsku. Nie da się również ukryć, że Dustina ogląda się równie przyjemnie, jak się go słucha, if you know what I mean


Luisito comunica – średniozaawansowany

Kraj: Meksyk

Lusito to niezwykle popularny youtuber, którego sukces wynika z umiejętnej syntezy treści rozrywkowych z vlogami podróżniczymi. Luis kręci filmy na całym świecie i przeplata je z bardziej przypadkowymi lajfstajlowymi vlogami. Polecam jego vlogi z podróży. Dobry humor Luisa jest zaraźliwy, a do tego można się od niego czegoś nauczyć. Luis opowiada o kraju, mieszkańcach i daje często kontekst historyczny. Co prawda, słownictwo może być trochę bardziej zaawansowane, ale Luis wypowiada się w sposób wyraźny i w przystępnym dla ucha tempie. 


Christian Corom – średniozaawansowany

Kraj: Hiszpania

Na sam koniec jedyny Hiszpan w tym zestawieniu. Miłośnik podróży i pasjonat parków rozrywki. Christian ma świetne poczucie humoru i pozytywne nastawienie do życia. Na swoim kanale dzieli się radami dotyczącymi podróżowania, a także vlogami z podróży. Nie da się nie zauważyć, że to w parkach rozrywki jest w swoim żywiole i zna się na nich jak nikt inny. Trochę szybsze tempo, ale i dbałość o wyraźny sposób komunikacji, więc warto dać temu kanałowi szansę.

To już wszystkie kanały YouTube do nauki hiszpańskiego na dzisiaj. Mam nadzieję, że znaleźliście coś dla siebie i dźwięki hiszpańskiego będą roznosić się dziś w waszych mieszkaniach. Zajrzyj też do wpisu o serialach, które pomogą ci w nauce hiszpańskiego. ¡Hasta la próxima!

Photo credits: Jon Tyson on Unsplash

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *