Jak to się mówi

Języki. Podróże. Edukacja.

Szukaj
Close this search box.
Bali - restrykcje
Bali,  Podróże

Bali – restrykcje i zasady wjazdu

Bali znów otworzyło swoje wrota dla zachodnich turystów. Na ten moment czekało wielu podróżników, a także mieszkańców, którzy są spragnieni przychodów z turystyki. Obecnie, przy wjeździe do Indonezji nie obowiązuje kwarantanna, zniesiony został również test PCR (dla zaszczepionych osób). Czego zatem potrzebujesz, by odwiedzić jedną z najbardziej popularnych destynacji Azji? 

Bali – restrykcje i dokumenty 2022

Update 16.01.2023

Osoby zaszczepione dwiema dawkami szczepionki przeciw COVID-19 (lub jedną dawką Johnson&Johnson) nie muszą wykonywać testu PCR.

Oprócz certyfikatu zaszczepienia wymagane są następujące dokumenty:

  • Paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy do przodu.
  • Bilet powrotny lub bilet, by kontynuować podróż do innego kraju.

Przy moim wjeździe nikt nie poprosił mnie o bilet powrotny, jednak na wszelki wypadek przez wylotem na Bali kupiłam bilet z Bali do Singapuru. Planowałam przedłużyć wizę jeden raz, dlatego bilet kupiłam na niecałe 2 miesiące naprzód. Jeśli lecisz na Bali w jedną stronę i nie masz jeszcze dalszych planów podróżniczych, możesz skorzystać ze strony Onward Ticket. Za 14$ dostajesz potwierdzenie rezerwacji biletu na dowolnej trasie, które ważne będzie przez 14 dni. Moi znajomi korzystali z tej opcji i wszystko poszło gładko przy sprawdzeniu biletów powrotnych. 

  • Ubezpieczenie zdrowotne, pokrywające koszty leczenia w przypadku COVID-19.

Ubezpieczenie zdrowotne było sprawdzane na lotnisku. Przed podróżą wykupiłam roczne ubezpieczenie z Kartą Euro26. Taką karta można wykupić, jeśli nie przekroczyło się wieku 30 lat. Ubezpieczenie obsługiwane jest przez AXA. 

Przy zakupie ubezpieczenia upewnij się, że obejmuje ono leczenie w przypadku COVID-19.

Polecam pobrać aplikację już przed wylotem, by oszczędzić sobie czas na lotnisku. Aplikacja dostarcza danych na temat Twojej lokalizacji i informuje o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną.

  • Wiza (Visa on Arrival – VOA) – opłacenie po wylądowaniu.

Polska znajduje się wśród krajów, które uprawnione są do ubiegania się o VOA, czyli Visa on Arrival. Cała procedura przebiega gładko. Możesz kupić wizę online na tej stronie przed wylotem lub zakupić ją na lotnisku (przebiega to bardzo sprawnie i zajmuje kilka minut). Po wylądowaniu i sprawdzeniu paszportu przechodzi się do okienka, gdzie można opłacić wizę. Koszt to 500 tysięcy IDR, czyli około 150 złotych. Wiza upoważnia Cię do 30-dniowego pobytu na wyspie. VOA można przedłużyć tylko raz o kolejne 30 dni. O procedurze przedłużenia wizy napiszę w kolejnym wpisie. Jeśli chciałbyś na Bali zostać dłużej, musisz przed upływem ważności wizy wylecieć do innego kraju i wrócić, ponownie aplikując o VOA.

Osoby, które nie zostały zaszczepione, muszą wykonać test PCR przed wyjazdem, a po przylocie poddać się trwającej 5 dni kwarantannie

Restrykcje dotyczące COVID-19 są na Bali właściwie nieodczuwalne. Jedynie w większych supermarketach maseczki są wymagane. W pozostałych miejscach można zapomnieć o istnieniu pandemii. 

Sprawdź bieżące wymagania i regulacje dotyczące wjazdu na Bali na tej stronie. Dodatkowo polecam śledzić konto Bali Solve, gdzie znajdziesz wszystkie najświeższe informacje o zmianach dotyczących wjazdu na wyspę. Zapraszam też na mój Instagram @jaktosiemowi, gdzie na co dzień dzielę się życiem na Bali. Zdecydowanie polecam przylot na Bali – restrykcje są właściwie nieodczuwalne, a wyspa jest przepiękna!

Ebook "Bali"

„Bali – jak to się zwiedza?” już w sprzedaży! 💛 Najbardziej aktualny przewodnik po Bali, dzięki któremu poznasz wyspę od podszewki. Powiem Ci, jak zorganizować podróż, jakie miejsca odwiedzić w każdym regionie, gdzie zjeść, i które przereklamowane miejscówki lepiej omijać z daleka. Zajrzyj tutaj, by otrzymać pierwszy rozdziały Przewodnika w prezencie i dowiedzieć się więcej!

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *