Jak to się mówi

Języki. Podróże. Edukacja.

Szukaj
Close this search box.
wiza na Bali
Bali,  Podróże

Wiza na Bali – jak przedłużyć wizę?

Wiza na Bali jest bardzo łatwa do otrzymania. Jeszcze do stycznia 2023 roku przedłużyć można ją było tylko osobiście. Na szczęście została wprowadzona opcja przedłużenia wizy online. Dzięki temu zaoszczędzisz kilka godzin czekania w urzędzie. W tym wpisie dowiesz się, jak ubiegać się o Visa on Arrival (VOA), a także jakie masz możliwości przedłużenia pobytu na Bali o dodatkowe 30 dni. Obecnie 60 dni to maksymalny czas, który turyści mogą spędzić na wyspie.

Wiza na Bali – jak ubiegać się o wizę?

Polska znajduje się wśród krajów, które uprawnione są do ubiegania się o VOA, czyli Visa on Arrival. Wiza upoważnia Cię do 30-dniowego pobytu na wyspie. Cała procedura przebiega gładko. Możesz kupić wizę:

 • online na tej stronie przed wylotem. Wystarczy wypełnić formularz danymi, załączyć zdjęcie o odpowiednich rozmiarach, opłacić wizę i po kilku minutach będziesz mieć już wizę na swoim mailu.
 • zakupić ją na lotnisku (przebiega to bardzo sprawnie i zajmuje kilka minut). Po wylądowaniu i sprawdzeniu paszportu przechodzi się do okienka, gdzie można opłacić wizę. Przy wybraniu tej opcji NIE będziesz jednak w stanie przedłużyć jej online.

Koszt wizy: 500 000 tysięcy IDR, czyli około 150 złotych (płatność online może dodatkowo zawierać kilkanaście złotych prowizji)

Długość wizy: 30 dni

Możliwość przedłużenia: 1 raz o kolejne 30 dni

Wiza na Bali – jak przedłużyć wizę?

Przedłużenie wizy online

Najłatwiejszy sposób przedłużenia wizy to zrobienie tego przez Internet. By mieć jednak taką opcję musisz zaaplikować o wizę online przed wylotem (a nie kupić ją na lotnisku). Około 10 dni przed wygaśnięciem wizy, zaloguj się na swojo konto, kliknij „extend” i po kilku chwilach otrzymasz wizę w formacie PDF.

Weekend w innym kraju – visa run

Możesz też zrobić tak zwany „visa-run”, czyli skoczyć na weekend np. do Singapuru i zaaplikować o kolejne VOA po przylocie.

Osobiste przedłużenie wizy

Jeśli z jakichś względów nie mogłeś zakupić wizy online przed wylotem i musisz przedłużyć wizę osobiście, opiszę kroki, jakie musisz podjąć.

Możesz przedłużyć wizę samodzielnie lub skorzystać z usług agencji. Ja polecam skorzystać z usług agencji, by oszczędzić sobie stresu i zaoszczędzić na czasie.

Samodzielne przedłużenie wizy

Przedłużając wizę samodzielnie, musisz podczas tego procesu aż trzykrotnie odwiedzić biuro imigracyjne. Musisz zatem odpowiednio zaplanować wakacje, by móc w przeciągu 10 – 14 dni trzykrotnie dojechać na spotkanie. Są tylko trzy takie biura na całej wyspie:

 • Nusa Dua (południowe Bali) – Jl. Taman Jimbaran no.1, Mumbul, Kuta Selatan, District Nusa Dua, Bali.
 • Renon (Denpasar, południowo-wschodnie Bali) – Jl. D.I. Pandjaitan No.3, Dangin Puri Klod, Denpasar Timur, Bali. 
 • Singaraja (północne Bali) – Jl. Seririt, Desa Pemaron, Singaraja, Kec. Buleleng, Bali. 
Przedłuż wizę sam – krok po kroku

Krok 1 – Zrób kserokopie paszportu na stronie z danymi osobistymi, na stronie z naklejką VOA oraz kserokopię Twojego biletu lotniczego.

Krok 2 – Umów się na wizytę w urzędzie imigracyjnym. Musisz udać się co najmniej 10 dni przed (a więc 20 dni po przybyciu na Bali) do wygaśnięcia wizy (sprawdź dni ustawowo wolne od pracy). Musisz odwiedzić biuro co najmniej 7 dni przed wygaśnięciem wizy (nieczynne w weekendy).

Krok 3 – Pierwsza wizyta – złożenie wniosku. Przyjedź rano (najlepiej przed 8.00) i wypełnij formularz PERDIM 23 (upewnij się, że masz już kserokopie paszportu i pieczątkę wizy VOA oraz bilet lotniczy). Musisz oddać swój paszport. Przynieś czarny długopis. Formularze można otrzymać w kasie po wejściu. Możesz je tam wypełnić. Możesz też pobrać jeden tutaj.

Krok 4 – Podadzą Ci datę i godzinę powrotu, aby zrobić odciski palców i zrobić zdjęcia. Otrzymasz dokument wpłaty, musisz następnie udać się do lokalnego banku lub urzędu pocztowego, aby zapłacić za przedłużenie wizy.

Krok 5 – Druga wizyta. Zdjęcie i odcisk palca. Musisz stawić się w tym samym urzędzie, gdzie byłeś/byłaś na pierwszej wizycie. Dostaniesz konkretny termin na wizytę. Przysługuje Ci możliwość jednokrotnego przełożenia terminu, jeśli wyznaczony termin Ci nie pasuje. Przygotuj się na kilkugodzinne oczekiwanie w urzędzie. Udaj się tam z samego rana, kilka minut przed otwarciem urzędu. Będzie już tam czekać kolejka innych podróżników. Udaj się do okienka po numerek i czekaj na swoją kolej. Ubierz się odpowiednio (zakryte ramiona i kolana). 

Krok 6 – Trzecia wizyta. Odbiór paszportu. Wróć do urzędu w wyznaczonym dniu między  godziną 14:00 a 15:00. Jeśli nie możesz udać się w dokładnym terminie odbioru paszportu, możesz go odebrać następnego dnia roboczego.

Koszt: samodzielne przedłużenie, będzie Cię to kosztować około 500 000 idr (160 zł). 

Przedłużenie wizy przez agencję

Przedłużając wizę przez agencię, musisz podczas tego procesu tylko raz odwiedzić jedno z trzech biur imigracyjnych na wyspie:

 • Nusa Dua (południowe Bali) – Jl. Taman Jimbaran no.1, Mumbul, Kuta Selatan, District Nusa Dua, Bali.
 • Renon (Denpasar, południowo-wschodnie Bali) – Jl. D.I. Pandjaitan No.3, Dangin Puri Klod, Denpasar Timur, Bali. 
 • Singaraja (północne Bali) – Jl. Seririt, Desa Pemaron, Singaraja, Kec. Buleleng, Bali.

Krok 1 – Wybierz agencję, która pośredniczy w przedłużaniu wizy. Miej na uwadzę to, że będziesz musiał wrócić do agencji za około 10 – 14 dni po odbiór paszportu. Udaj się do agencji by przekazać swój paszport, zapłać za usługę i wyślij do agencji potwierdzenie powrotnego biletu lotniczego.

Krok 2 – Po kilku dniach otrzymasz termin, w którym musisz stawić się w urzędzie imigracyjnym. Zostaną pobrane Twoje odciski palców i zostanie wykonane Ci zdjęcie.  Dostaniesz konkretny termin na wizytę. Przysługuje Ci możliwość jednokrotnego przełożenia terminu, jeśli wyznaczony termin Ci nie pasuje. Przygotuj się na kilkugodzinne oczekiwanie w urzędzie. Udaj się tam z samego rana, kilka minut przed otwarciem urzędu. Będzie już tam czekać kolejka innych podróżników. Udaj się do okienka po numerek i czekaj na swoją kolej. Ubierz się odpowiednio (zakryte ramiona i kolana). 

Krok 3 – Po kilku dniach agencja skontaktuje się z Tobą, by zaprosić Cię do biura po odbiór paszportu. Odbierz paszport od agencji i voila! 

Wybór agencji

Wybierz agencję, która ma fizyczne biuro, dobre opinie i lokalizację, która pozwoli Ci do niej wrócić po 10 -14 dniach. Ja korzystałam z usług biura w Ubud: Bali Line | Visa Extension in Ubud i cały proces przebiegł pomyślnie. Koszt przedłużenia wizy przez agencję to około 900 000 idr (300 zł).  

Wiza na Bali jak widzisz nie jest trudna do otrzymania. Pamiętaj jednak, żeby odpowiednio wcześnie rozpocząć proces przedłużenia wizy lub zaplanować visa run (wypad do pobliskiego kraju), by móc ponownie zaaplikować o wizę po przylocie. Masz pytania? Zostaw je w komentarzu lub odezwij się na Instagramie @jaktosiemowi.

Title photo: Tommy Holt

Ebook "Bali"

„Bali – jak to się zwiedza?” już w sprzedaży! 💛 Najbardziej aktualny przewodnik po Bali, dzięki któremu poznasz wyspę od podszewki. Powiem Ci, jak zorganizować podróż, jakie miejsca odwiedzić w każdym regionie, gdzie zjeść, i które przereklamowane miejscówki lepiej omijać z daleka. Zajrzyj tutaj, by otrzymać pierwszy rozdziały Przewodnika w prezencie i dowiedzieć się więcej!

14 komentarzy

 • Przemek

  Warto dodać żeby wybrać dobry punkt. Kuta np nie podchodzi pod Denpasar tylko Nusa Dua. W Nusa Dua teoretycznie jest rejestracja on line ale chyba można być na miejscu bez rejestracji. My przynajmniej pojechaliśmy błędnie do Denpasar a potem w Nusa Dua nie wymagano od nas rezerwacji on line

 • Ilona

  Hej. Mam dwa pytania. Dobrze rozumiem , że przedłużenie wizy o kolejne 30 dni można zrobić w całości online bez konieczności jeżdżenia po urzędach ?
  A drugie pytanie mogłabyś podać sprawdzone agencje ?

  Pozdrawiam Ilona

  • Anita Folaron

   Aniu, mam pytania,
   Z góry bardzo dziękuję za pomoc i odpowiedź.
   *Jeśli już mam kupiony bilet na październik na Bali na ile dni przed wylotem mogę wykupić wizę on-line?
   * czy mogę od razu wykupić wizę na 60 dni czas pobytu?
   * Czy muszę przedłużenia dokonać tam na miejscu onl -line?
   * jeśli muszę przedłużyć na miejscu on-line to na ile dni przed terminem wylotu?

   Pozdrawiam Anita

   • Anna Wroniecka

    Cześć Anita!
    Postaram się pomóc jak mogę.
    *Na stronie Molina Imigrasi przy aplikowaniu o wizę pojawia się informacja, że wiza musi zostać użyta w ciągu 90 dni od jej wykupienia. (This visa must be used within 90 days from the date of issue.) Nie spieszyłabym się jednak z jej wykupieniem, 2 – 3 tygodnie przed wyjazdem wystarczą.
    * Od jakiegoś czasu istnieje opcja wykupienia wizy turystycznej na 60 dni – 211A – Tourism i czytałam, że jej nie trzeba przedłużać. Jednak jej koszt to: IDR 1,500,000 IDR (wiza VOA na 30 dni kosztuje 500,000 IDR + koszt przedłużenia kolejne 500,000 IDR). Z tego co czytałam nie trzeba już z tą wizą nic robić. Warto jednak przy wjeździe na Bali jeszcze raz upewnić i dopytać przy sprawdzaniu wizy przez urzędnika. Ma ona jednak więcej wymagań, gdyż jednym z wymogiem jest pokazanie finansowego przygotowania na pobyt w formie wyciagów z banku („Financial proof for funding your stay in Indonesia of at least USD 2000, such as: Personal bank statement showing the last 3 months period; Latest salary slip; Time deposits”)
    * Dlatego ja wolałabym wybrać typową VOA, bo to jest pewniak i większość podróżujących korzysta z tej wizy. Jeśli zdecydujesz się na wizę VOA na 30 dni i wykupisz ją online, to możesz przedłużyć ją również online, logując się na stronę Imigrasi i klikając w zakładkę Extend (koszt: 500,000 IDR).
    * VOA należy przedłużyć około 10 dni przed datą wygaśnięcia pierwszej wizy.
    Mam nadzieję, że trochę pomogłam.
    Życzę wspaniałej podróży i pozdrawiam serdecznie!
    Ania

 • lemonthree

  Cześć Aniu,
  proszę o informacje:
  * kupując wizę na 30 dni, potrzebuje dowodu zakupu biletu powrotnego za TE 30 DNI, ale planuję przedłużyć, wiem, że przedłużę więc chciałabym od razu kupić bilet powrotny za 60 dni. nie wiem jak to zrobić 🙂
  czy urzędnikowi na miejscu mam wytłumaczyć, że przedłużam wizę i dlatego bilet jest za 60 dni powrotny? czy to jest zgodne z ich wymogami? czy to reguluje jakiś zapis czy zależy od dobrej woli urzędnika? czy mam pewność, posiadając bilet za 60 dni ( ale będąc najpierw na wizie do 30 dni), że po wylądowaniu przejdę wszystkie procedury?
  *czy aplikując o wizę online, należy tam dołączyć już skan biletu powrotnego?
  Dziękuję!:)

  • Anna Wroniecka

   Cześć! Tak, możesz jak najbardziej kupić bilet powrotny na za te 60 dni. Uważaj tylko, żeby dobrze policzyć, nie może to być nawet jeden dzień więcej, więc dla bezpieczeństwa kupiłabym na za 59 dni. Sama tak zrobiłam i nie miałam żadnych problemów, nikt o to nie pytał. Wielu podróżników zostaje na Bali na 60 dni i przedłuża wizę, więc na pewno nikt nie będzie Ci tego kwestionować. Niestety nie jestem pewna, czy podczas zakupu wizy online trzeba dołączyć skan biletu, bo sama kupowałam wizę na lotnisku, myślę, że jest to jednak możliwe. W razie dalszych pytań, proszę o kontakt. 🙂

 • Zbyszek

  Cześć.

  Łącznie lot powrotny do polski mam w 31-szym dniu pobytu w Indonezji. Czy z tego powodu muszę kupić dodatkową wizę ? Czy jest np jakaś opłata pobierana na lotnisku w dniu powrotu za każdy dodatkowy dzień i lepiej tak załatwić sprawę ?

  • Anna Wroniecka

   Cześć Zbyszek, najlepiej w takim razie po prostu przedłużyć wizę, bo to koszt 500,000 IDR, a jeden dzień „overstay” to koszt 1 mln IDR.

 • Misia

  Cześć!
  Dzięki za informacje, właśnie sama robię research dotyczący wiz 🙂
  Mam pytanie, czy jest możliwość spędzenia w Indonezji 60 dni, wyjazd na 2/3 tygodnie do innego kraju, a następnie powrót i kolejne wykupienie wizy na 30 dni i przedłużenie jej o kolejne 30?

  • Anna Wroniecka

   Cześć Misia! Myślę, że to ryzykowna opcja, bo mają Cię w systemie i mogą sprawdzić, że w danym roku byłaś już na wizie VOA 60 dni. Warto pomyśleć o wizie B211A. Przy b211A można przedłużać co 2 miesiące o kolejne 2 aż do maksymalnie 6 miesięcy. Wtedy trzeba wyjechać na 24 godziny.

 • agnieszka

  Jak mam zamiar byc w Indonezji 4 miesiące to z jakiej wizy najlepiej skorzystać? i czy można to zrobić internetowo czy tylko przez agencję? Dzięki za inf.

  • Anna Wroniecka

   Cześć Aga, właśnie wizę B211A jest najlepszą opcją. Można ją przedłużać co 2 miesiące o kolejne 2 aż do maksymalnie 6 miesięcy. Można aplikować online przez tę stronę: https://molina.imigrasi.go.id/ Sama niestety nie aplikowałam o tę wizę, w razie wątpliwości polecam dopytać na grupie „Polacy na Bali” na FB.

 • aga

  Cześć. Z jakiej wizy najlepiej skorzystac na pobyt 4 miesiecy? Czy wizę B211A można zrobić internetowo i internetowo przedłużać? czy tylko przez agencję?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *