Jak to się mówi

Języki. Podróże. Edukacja.

Szukaj
Close this search box.
Kołysanki dla dzieci
Angielski,  Języki

Kołysanki po angielsku

Za każdym razem podkreślamy, jak ważna jest muzyka w nauczaniu języków obcych dla małych dzieci. Zalety nauczania poprzez muzykę obejmują wiele płaszczyzn rozwoju dzieci. Nie tylko są korzystne w nauce języka, ale pozytywnie oddziałują na rozwój kognitywny i społeczno-emocjonalny dziecka. Ucząc języka w tak młodym wieku, powinniśmy wziąć pod uwagę ogólny proces rozwoju maluchów. Muzyka pozwala nam podejść do nauczania języków w sposób holistyczny.

Kołysanki po angielsku to wspaniały sposób na wprowadzenie języka obcego w życie dziecka w naturalny i niewymuszony sposób. Piosenkom na dobranoc przypisuje się wręcz właściwości terapeutyczne. Szczególnie, gdy są to proste, melodyjne utwory przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jest to intymny moment dla ciebie i twojego dziecka, który uspokaja i zacieśnia rodzinne więzi. Dzisiaj chcemy polecić ci kołysanki po angielsku, które pomogą ci zadbać o przyjemny wieczorny rytuał z angielskim dla całej rodziny.

Jak używać kołysanek po angielsku?

Zanim przejdziemy do kołysanek, warto jest podkreślić, że dzieci uczą się najbardziej efektywnie, gdy nauka obejmuje międzyludzką interakcję. Twoja rola w procesie nauki jest zatem nieoceniona. Jesteś dla twojego dziecka najważniejszym nauczycielem i twoje zaangażowanie naturalnie motywuje malucha. Twoja obecność zapewnia także bezstresowe warunki do nauki i dba o emocjonalne potrzeby dziecka.

Najprostszym sposobem na wprowadzenie interakcji jest śpiewanie razem z wideo oraz dodanie do utworów prostych gestów i mimiki twarzy. Nie bój się improwizować. Daj się ponieść muzyce i opowiadanym w nich historiom.

Wspomagaj się także rekwizytami. Im więcej zmysłów dziecka uda ci się zaangażować, tym bardziej wzmocnisz proces zapamiętywania.

Mimo, że piosenki na dobranoc zawierają piękne animacje, nie polecamy pokazywać ich dziecku przed snem. Możesz za to obejrzeć z dzieckiem animację następnego dnia. Pozwoli mu to na lepsze zrozumienie treści i wzmocni ślad pamięciowy.

Kołysanki po angielsku – nasze rekomendacje

Twinkle, twinkle little star

Zaczniemy od klasyki gatunku. Tekst kołysanki ma już prawie 200 lat i niezmiennie towarzyszy dzieciom w pierwszych momentach dzieciństwa. Prostota, melodyjność, aura spokoju i bezpieczeństwa, którą emanuje utwór sprawia, że należy on do ulubieńców dzieci i rodziców na całym świecie.

Utwór doczekał się wielu realizacji. Tutaj możecie zobaczyć drugą wersją kołysanki z inną animacją.

Hush little Baby

Piękna rytmiczna kołysanka znana od pokoleń. Także rodzice będą mogli nauczyć się z niej kilku nowych słówek. Polecamy obejrzeć animację piosenki wraz z dzieckiem w ciągu dnia, a przed pójściem spać wykorzystać tylko audio i naszą obecność.
Mamy dla was dwie wersje – jedna z mamą, a druga z tatą – w zależności od tego, kto akurat oddaje się wieczornemu rytuałowi z dzieckiem.

Can you feel the love tonight?

Kto nie zna tego utworu z “Króla Lwa”? Jeżeli jeszcze nie słyszeliście angielskiej wersji, czas to nadrobić. Już sam tekst powinien wprowadzić przyjemną, spokojną atmosferę w waszym domu.

Can you feel the love tonight?
The peace the evening brings
The world, for once, in perfect harmony
With all its living things

Czujesz miłość tego wieczoru?
Spokój jaki przynosi wieczór
Świat, w końcu, w perfekcyjnej harmoniii
Z jego wszystkimi stworzeniami

Mozart’s Lullaby

Przyjemna spokojna kołysanka z ładnym i prostym tekstem. Owce, pszczoły już usnęły, łąki i drzewa też są już spokojne. Natura już zasypia, teraz czas na twojego malucha. 

Sweet dreams

Kołysanka ma niezwykle prosty tekst, którego spokojnie możesz się nauczyć i śpiewać razem z wideo. Piosenka ma również uroczą animację, opowiadającą historię mamy niedźwiadka i jej malca. Przygotowując się do snu, mama wspomina ich wspólne wędrówki i odkrywanie leśnego domu. Polecamy jednak pokazać dziecku animację za dnia, by wieczorem, przy zasypianiu go nie rozbudzać. 

Tekst kołysanki:
Good night to you. // Dobranoc tobie.
Good night to me. // Dobranoc mnie.
Now close your eyes and go to sleep. // Teraz zamknij oczy i idź spać.
Good night. Sleep tight. Sweet dreams tonight. // Dobranoc. Śpij dobrze. Słodkich snów.
Good night. I love you. // Dobranoc. Kocham cię.

Rodzicom uzdolnionym muzycznie może przydać się zapis nutowy. Twoja interpretacja muzyczna piosenki jeszcze bardziej zaangażuje twojego malucha do słuchania.

Lullaby and Goodnight

Kołysanka, z której emanuje spokój i poczucie bezpieczeństwa. Tekst uspokaja dziecko i zapewnia je, że rodzic będzie czuwał nad jego spokojnym snem. 

Lullaby and good night
There is nothing to fear
Lullaby and good night
When you wake I’ll be near

Kołysanka i dobranoc
Nie ma czego się bać
Kołysanka i dobranoc
Gdy się obudzisz, będę blisko

Close your eyes SleepyPaws

Tym razem mamy trochę inną propozycję – historię na dobranoc z kojącą muzyką w tle oraz śpiewanymi wstawkami. Historyjka trwa piętnaście minut i jest rytmiczna, a głos lektora jest przyjazny. Pomoże usnąć zarówno dzieciom, jak i rodzicom. 

Szukasz więcej materiałów?

Jeżeli szukacie więcej inspiracji muzycznych dla dzieci po angielsku, odsyłamy was do wpisu o piosenkach po angielsku dla dzieci, gdzie dowiecie się więcej o efektywności muzyki w nauczaniu, a także znajdziecie wiele utworów do domowej praktyki.

Szukasz więcej kontaktu z językiem angielskim dla twojego dziecka? Zajrzyj do naszego kursu dla najmłodszych. Twoje dziecko będzie uczyć się języka obcego w naturalny sposób poprzez muzykę, gry i zabawy w domowym zaciszu. Przekonaj się jak to działa i pobierz darmową lekcję próbną!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zwierzenia Cyfrowej Nomadki - ebook hiszpańsko polski

PREMIERA • Pobierz darmowy rozdział🎁

Pierwszy taki ebook po hiszpańsku!